O autorze
Jestem konsultantem ds. marketingu politycznego, blogerem i współwłaścicielem firmy Skupieński Marketing sp. z o.o.

W Skupieński Marketing sp. z o.o. zajmujemy się copywritingiem, korektą, budową stron www, mediami społecznościowymi i blogosferą.

W swojej karierze zawodowej brałem udział w licznych kampaniach wyborczych, kierowałem redakcją łódzkiego serwisu informacyjnego oraz pracowałem w znanej agencji interaktywnej.

Publikuję w serwisie Tomasza Lisa „Na Temat”. Wcześniej pisałem do „Kampanii na żywo” Tomasza Machały. Prowadzę także blog i video blog o marketingu politycznym, polityce i mediach.

W wolnych chwilach kibicuję ulubionym drużynom piłkarskim i od czasu do czasu próbuję gotować;)

Strona mojej firmy:
http://www.skupienskimarketing.pl/

Marketing polityczny, polityka, media:
http://www.skupienski.pl/
http://www.youtube.com/skupienski
https://twitter.com/#!/tomekskupienski
http://www.facebook.com/marketingwpolityce

Ron Paul i jego świetne spoty wyborcze

Ron Paul - fot. christopher f bauer
Ron Paul - fot. christopher f bauer flickr.com (Creative Commons)
Dzisiaj w USA "Super Wtorek". Komentatorzy koncentrują się na rywalizacji Romney – Santorum, ja natomiast przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę na ciekawe spoty, wypuszczane przez sztab jednego z kandydatów, Rona Paula.

Paul jest libertarianinem. Opowiada się za drastycznymi cięciami wydatków państwowych, obniżeniem podatków i wycofaniem amerykańskich żołnierzy z misji zagranicznych. W Polsce najbliżej byłoby mu do Janusza Kowin-Mikkego, czyli znalazłby się pewnie na marginesie sceny politycznej, ale w USA jego poglądy są jak najbardziej akceptowalne w szerokim nurcie republikańskim. W Izbie Reprezentantów zasiada nieprzerwanie od 1996 roku, a łącznie był do niej wybierany dziewięciokrotnie.

Ron Paul w prawyborczym wyścigu 2012 znajduje się obecnie na końcu stawki czterech kandydatów, ale jest to bardziej jego sukces niż porażka - dotąd z wyścigu wycofało się już kilku polityków, a kolejni nie zdecydowali się nawet by do niego stanąć. Paul oczywiście zdaje sobie sprawę, że nominacji Partii Republikańskiej nie uzyska, ale swoją kampanią toruje drogę swojemu synowi. Rand Paul, senator stanu Kentucky, ma podobne do ojca poglądy, ale będzie miał większe szanse na prezydenturę za 4 czy 8 lat, niż jego sędziwy, 76-letni ojciec Ron dzisiaj.

Mimo zaawansowanego wieku Ron Paul wywołuje jednak entuzjazm wśród republikańskiej młodzieży, dzięki swoim ostrym i bezkompromisowym poglądom. Myślę, że nie bez znaczenia są także jego świetne spoty wyborcze.

Klipy Paula, które chciałem przedstawić, są nowoczesne, dynamiczne, mają jasny przekaz i stoją na bardzo wysokim poziomie technicznym - grafiki są sugestywne, zrozumiałe i dopracowane. Poniżej kilka przykładów.

Ron Paul przedstawia jaki jest jego plan dla Ameryki:


Ron Paul pokazuje jak oszczędzić bilion dolarów w ciągu roku:


Atak Rona Paula na Ricka Santoruma:


Oczywiście oprócz świetnych animacji mamy też bardziej klasyczne spoty wyborcze. Dla wszystkich wspólnym mianownikiem jest ciekawe wykonanie oraz jasny przekaz dotyczący kandydata.

Ron Paul - jedyny, któremu możecie zaufać:


Ron Paul atakuje kontrkandydatów:


Ron Paul o bezpieczeństwie:


Ron Paul o kłopotach Ameryki:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...